Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'Wyspa Ognia' Print
  Wystawa
Data: wtorek, 08 sierpnia 2017 - 18:00

WWW BANNER - kunicka

 

Chociaż każdy z artystów idzie własną drogą, pracuje w różnych materiałach (drewno, metal, papier, płótno, kamień) i realizuje własne projekty, to dużo nas łączy... Spaja nas sztuka, potrzeba tworzenia, glina, szamot, zapach dymu i siła ognia. Wspólne rozmowy w pracowni WL4, artystyczne poszukiwania właściwych form, tworzenie swoistej ikonografii i realizacje budują tożsamość nas jako ceramików i rzeźbiarzy.

 

Wystawa rezydentów WL4 - PRZESTRZEŃ SZTUKI.

 

 

W wystawie wezmą udział:
Marta Branicka
Iwona Jurkiewicz
Grażyna Kunicka
Ada Majdzińska
Czesław Podleśny

Kurator wystawy: Grażyna Kunicka


 8 sierpnia 2017 (wtorek), godz. 18:00

Wyspa ognia - wernisaż wystawy

wstęp wolny

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/events/466041543762285/

Ekspozycja wystawy: 8.08.2017 - 31.08.2017
od pon.-pt. w godz. 10:00 - 20:00
soboty w godz. 11:00 - 14:00
niedziele - nieczynne

 

Marta Branickamałe
Urodziła się 19.01.1968 roku w Gdańsku. Studiowała na Wydziale Rzeźby PWSSP w Gdańsku, dyplom uzyskała w pracowni prof. Stanisława Radwańskiego w 1992 roku. Obecnie związana zawodowo z Wydziałem Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, adiunkt. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Brała udział w licznych sympozjach i realizacjach plenerowych.

 


Iwona Jurkiewicz
Urodzona w 1983 roku w Zamościu. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku ze specjalizacją ceramiki artystycznej (dyplom w 2009 r.). Zajmuje się sztuką i jej pochodnymi. Od lat tworzy własne piwonajurwicz małerojekty, pomysły, które realizuje poprzez udział w wystawach, plenerach i konkursach w Polsce i za granicą. Na co dzień pracuje w branży konserwatorskiej. Z zespołami konserwatorskimi wykonuje prace we wnętrzach i przy elewacjach ceglanych i kamiennych budynków z elementami rzeźbiarskimi i malarskimi mające na celu zabezpieczenie i wyeksponowanie wartości estetycznych zabytku.

 


Grażyna Kunicka
gkunicka małeStudia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. K. Bereźnickiego. Dyplom w 1987 roku.

 

W 1988 r. stypendium artystyczne Ministerstwa Kultury i Sztuki.
W 2005 r. i 2012 r. Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.
W 2012 r. Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury.
W 2013 r. Nagroda specjalna Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Malarka, ceramiczka i ilustratorka. Kuratorka wystaw, animatorka kultury, liderka i współautorka scenariuszy międzynarodowych projektów unijnych, uczestniczka plenerów, sympozjów międzynarodowych i społecznych akcji artystycznych organizowanych na rzecz miasta. Wykłada na studiach podyplomowych, prowadzi warsztaty rozwoju artystycznego z malarstwa, rysunku i ceramiki dla wszystkich grup wiekowych. Współpracuje z muzeami przy realizacji wystaw stałych i czasowych. Rezydentka WL4. Wystawia w kraju i za granicą.
Jej prace to zamknięte w formie abstrakcji lirycznej opowieści o świecie tym widzialnym i tym ukrytym, gdzie myśl przekłada się na kolor i swoistą ikonografię. Są pragnieniem rozmowy twórcy zarówno z odbiorcą jak i z samym sobą, próbą wniknięcia w głąb istoty zdarzeń, znaczeń czy niezdefiniowanych treści.

 


dr Adriana Majdzińskaamajdzinska małe
Urodzona 11.11.1973 roku w Słupsku.
Rzeźbiarka, zajmuje się rysunkiem, działaniami artystycznymi, inicjatywami społecznymi. W 2000 roku ukończyła wydział Rzeźby ASP w Gdańsku. Od roku 2006 zawodowo związana z macierzystą uczelnią. W twórczości interesuje ją forma przestrzenna w klasycznym rozumieniu. Pracuje głównie w drewnie, ale stosuje również metal, kamień, beton czy ceramikę. Wybrany materiał zawsze podporządkowuje treści prac. Operuje prostymi, syntetycznymi formami nadając im znaczenie symbolu. Do tej pory swoje prace prezentowała na szesnastu wystawach indywidualnych i ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych.

 


„Harmonia między treścią i formą w rzeźbie jest dla mnie najważniejsza. Pracuję nad uzyskaniem tej równowagi do momentu, aż forma stanie się symbolem pojęcia, którego dotyczy."

 


Czesław Podleśny
czpodlesny małeUrodzony 1959 roku w Rybniku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. W latach 1980-82 studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku następnie w latach 1982-85 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie również na wydziale Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni prof. S. Kulona otrzymał w 1985 roku. Jest współzałożycielem (wraz z Jerzym Foberem i Andrzejem Szarkiem) grupy artystycznej „...Kim jesteś". Trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był nauczycielem w Liceum A. Kenara w Zakopanem, oraz rezydentem amerykańskich uczelni min. Maryland Institute College of Art w Boltimore, gdzie prowadził zajęcia ze studentami. Uczestnik wielu wystaw i sympozjów rzeźbiarskich. Posługuje się w swej sztuce różnorodnym materiałami. Jego prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych. Od 2015 roku pomysłodawca i koordynator inicjatywy artystycznej WL4 Przestrzeń Sztuki w Gdańsku.

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak


110 50 lat       partnerzy_01logo gdansk na www2partnerzy_03          110 g7226

Dom Sztuki - GAK Dom Sztuki GAK
Dworek Artura Gak Dworek Artura Gak
Winda Gak Winda Gak
Gama GAK Gama GAK
Projektornia GAK Projektornia GAK
Plama GAK Plama GAK
scenaminilogo Scena Muzyczna
Teatr GAK Teatr GAK
Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk GAK Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk GAK