Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'Warszawska Orkiestra Sentymentalna' Print
  Koncert
Data: sobota, 12 sierpnia 2017 - 19:00

WWW BANNER - wos

 

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza na koncert i potańcówkę

 

WARSZAWSKIEJ ORKIESTRY SENTYMENTALNEJ

12 sierpnia /sobota/ 2017 godz. 19:00
/O.W. Drogowiec, ul. Turystyczna 1/

 

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to młody skład nawiązujący do polskiej przedwojennej sceny muzycznej. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach - wykonują utwory z repertuaru Adama Astona, Mieczysława Fogga, Wiery Gran i innych gwiazd przedwojennego kina czy teatru.

 

Zadebiutowali publicznie w maju 2015 roku na scenie Polskiego Radia podczas konkursu “Nowa Tradycja” i od razu zostali wyróżnieni przez jury za styl. Kontynuują tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując naturalny i ponadczasowy czar tych piosenek, a jednocześnie dodajemy im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

 

 

Fot: Dariusz Gackowski / Festiwal Ethniesy

 Fot: Dariusz Gackowski / Festiwal Ethniesy

Muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej są rozsiani po świecie, ale ci, którzy na co dzień mieszkają w stolicy, starają się czynnie uczestniczyć w jej życiu kulturalnym. Silnie związani z Pragą, wspierają chętnie oddolne inicjatywy. Założycielka Gabriela Mościcka z Grzegorzem Domańskim (jako skład Warszawski Duet Sentymentalny) cyklicznie występuje na wydarzeniach organizowanych na Pradze przez Towarzystwo Przyjaciół Pragi, koncertuje w lokalach praskich oraz na bazarze Różyckiego, a kontrabasista Łukasz Owczynnikow wraz z zespołem CzessBand prowadzi muzyczny projekt dla seniorów z Pragi Północ i Południe „Cała Praga Śpiewa” oraz współtworzy Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy, który jest częścią projektu STAYnia organizowanego przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundację Sinfonia Varsovia.”

 

Bilety: 10 zł /z Kartą do Kultury 9 zł/ do nabycia przed koncertem w miejscu imprezy

 

Skład zespołu:

avatars-000220632561-or2iem-t500x500

Maciej Dziedzic
perkusjonalia


Gabriela-1

Gabriela Mościcka
śpiew, akordeon

Przez 4 lata współtworzyła Grupę Teatralną Warszawiaki, gdzie oprócz gry na akordeonie występowała także w scenkach w stylu przedwojennej Warszawy.

Kuba-1

Jakub Fedak
wibrafon

 od kilku lat występuje w katowickiej grupie Qferau, łączącej jazz z muzyką ludową. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Studium Jazzu w Warszawie.

Kazik-1

Kazimierz Nitkiewicz
trąbka

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pomagał przy realizacji dźwięku w kilku niszowych produkcjach filmowych, m.in. przy dobrze przyjętej etiudzie „Kiedy ranne wstają zorze” w reżyserii Mateusza Głowackiego. Na potrzeby filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” (reż. Janusz Majewski, 2015) uczył także gry na trąbce samego Wiktora Zborowskiego.

 

Owca-1

Łukasz Owczynnikow
kontrabas

Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach muzyki klasycznej. Ten uzdolniony kontrabasista występował już m.in. razem z Justyną Steczkowską, Karoliną Cichą czy Joszkiem Brodą. Owczynnikow oprócz gry z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną koncertuje także z takimi grupami jak Czessband, FutureEthno oraz Sharena. 

Krzys-1

Krzysztof Baranowski
mandolina, gitara

 Rocznik 1994, gitarzysta i kontrabasista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, student poznańskiej Akademii Muzycznej, obecnie kształci się pod okiem Konrada Zemlera i Andrzeja Święsa. Związany z poznańskim środowiskiem jazzowym. Muzyk wszechstronny stylistycznie, biorący udział w wielu projektach i sesjach nagraniowych. Tworząc własne kompozycje inspiruje się muzyką klasyczną, etniczną i szeroko pojętą muzyką improwizowaną. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem imitującym brzmienie natury.

 pobrane https://soundcloud.com/warszawskaorkiestrasentymentalna 


 Warszawska Orkiestra

Sentymentalna

Oficjalna strona zespołu

 http://orkiestrasentymentalna.pl/


Dołącz do wydarzenia:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/events/200893253773745/

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak


110 50 lat       partnerzy_01logo gdansk na www2partnerzy_03          110 g7226

Dom Sztuki - GAK Dom Sztuki GAK
Dworek Artura Gak Dworek Artura Gak
Winda Gak Winda Gak
Gama GAK Gama GAK
Projektornia GAK Projektornia GAK
Plama GAK Plama GAK
scenaminilogo Scena Muzyczna
Teatr GAK Teatr GAK
Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk GAK Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk GAK