Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'Konstanty Lepi Wszystko' Print
  Wystawa
Data: wtorek, 06 lutego 2018 - 12:00

WWW BANNER -kostek

 

Konstanty Lepi Wszystko
6 lutego (wtorek) godz. 12.00 wstęp wolny

 

Konstanty Tadeusz Wieczorkowski (ur. 2005 w Gdańsku) - Twórca bardzo młodego pokolenia pochodzący z Pruszcza Gdańskiego, który swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał w Wyspie Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury.

 16

Od najmłodszych lat (chociaż niedawno rozpoczął 13 rok życia) jest zainteresowany tworzeniem form przestrzennych i na nich właśnie się skupia. Tworzy z materiałów ogólnodostępnych takich jak: modelina, plastelina, masy plastyczne, drewno, papier i klocki Lego. Tematem jego prac są najczęściej bohaterzy gier, w które grywa, a ponieważ zawsze był zainteresowany, jak mogą wyglądać w trzech wymiarach, postanowił je stworzyć samemu.

 

22Prace wyróżniają się intensywnymi kolorami i dbałością o szczegóły, dzięki którym widać indywidualne cechy bohaterów. Ponieważ figurki są miniaturowe, ich fotograficzne powiększenia publikuję na profilu społecznościowym Konstanty Lepi Wszystko znajdującym się pod adresem facebook.com/kosteklepi
Pierwsza z poważniejszych prac Konstantego została wykorzystana w projekcie okładki płyty z muzyką grupy producenckiej Lud Hauza - Stopa Golema, specjalnie skomponowanej do dźwiękowego rytuału poetyckiego Barbary Piórkowskiej "Golem praktyczny. O stwarzaniu i niszczeniu w weekend. Show poetycki z dźwiękiem i obrazem".

 

 58

W grudniu 2016 roku, Konstanty został zaproszony do szkoły w Kirkjubæjarklaustur na dalekiej Islandii i przez dwa tygodnie prowadził warsztaty pod nazwą „Island Art Expedition - Konstanty Lepi Islandię". Organizatorami tej twórczej wyprawy była grupa Origonauts oraz Fundacja Pruszczanie.pl, zaś kuratorką Islandzkich warsztatów była Agnieszka Majka z międzynarodowej grupy projektantów Nclava.com

 

Warsztaty zakończyły się wystawą prac Konstantego wykonanymi w Polsce i na Islandii oraz zbiorowym wernisażem ich uczestników z Islandzkiej szkoły.

 

Obecnie uczy się w szkole podstawowej ZS nr 4 w Pruszczu Gdańskim w klasie 6, a swoją pasję rozwija na warsztatach sztuk plastycznych Tworzywo w Pruszczu Gdańskim.

 

Wernisaż: 6.02.2018 (wtorek) godz.12:00
Finisaż: 27.02.2018 (wtorek) godz. 18.00
Ekspozycja wystawy: 7.02.2018 -28.02.2018 
od pon.-pt. w godz. 10:00 - 20:00
soboty i niedziele - nieczynne

Wstęp wolny

Z a p r a s z a m y ! 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/events/374148006363655/


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak