Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'Wyspa: Relikty, Blizny, Uroki' Print
  Wystawa
Data: wtorek, 08 maja 2018 - 18:00

WWW BANNERa - andrzejewska

 

Wystawa fotografii Krystyny Andrzejewskiej - Marek

 

m 400 reliktyblizny urokiWyspa 012„Wyspa Sobieszewska to moje rodzinne miejsce z którym czuję się emocjonalnie związana od najwcześniejszych lat, miejsce w którym mieszkam i tworzę. W ostatnich latach pojawiła się na naszym terenie, chaotyczna zabudowa o nieestetycznych, formach, nieposiadających żadnego związku z tutejszymi tradycjami. Szybko następujące zmiany spowodowały potrzebę ponownych wędrówek z aparatem fotograficznym, w celu poszukiwania i utrwalenia ulotnego piękna nadmorskiej wyspy.

 
Boleję nad faktem, że tak niewiele obiektów dawnej, rodzimej architektury, zostało odbudowanych z szacunkiem dla piękna ich zabytkowej substancji i chylę czoła przed staraniami ich właścicieli. Piękna dawna zabudowa z drewnianymi detalami, gdzie nie szczędzono trudu dla uzyskania wyważonych proporcji i kompozycji szczegółów, będąca dumą jej właścicieli, tylko w nielicznych przypadkach jest teraz obecna na Wyspie.

 
m 400 Wieniecchałupy 014-1Przeszłość w postaci blizn pozostałych po dramatycznych wydarzeniach, wpływ natury na zmieniające swoje kształty wybrzeże, często skłaniają do zadumy nad niezauważalną, dominującą siłą, czyli wpływem czasu na kształtowanie rzeczywistości. Pozostawione, nawet na krótko, bez właściwej opieki, obiekty, natura oplata swoimi organicznymi siatkami i odzyskuje, biorąc na powrót w swoje posiadanie. Sztormy, wiosenne i jesienne burze , często zmuszają nas do wycieczek na plażę i sprawdzania co zmieniały i pozostawiały na morskim brzegu. Ślady przeszłości, zmienna teraźniejszość, procesy natury zatrzymane i odpowiednio zakomponowane w kadrach, tworzą obrazy Wyspy, nasycone pięknem, które fotografia pozwala mi, chociaż w niewielkim stopniu zatrzymać, utrwalić i zmaterializować”

autorka

 

Krystyna Andrzejewska-Marek absolwentka rzeźby ASP w Gdańsku zajmująca się ceramiką artystyczną, alternatywnymi metodami wypalania ceramiki oraz warsztatami i zajęciami propagującymi ceramikę prezentuje drugą z kolei wystawę fotografii wykonanych na Wyspie Sobieszewskiej, miejscu swojego zamieszkania.


 

8 maja 2018 (wtorek), godz. 18:00

Wyspa: relikty, blizny, uroki - wernisaż wystawy fotografii Krystyny Andrzejewskiej-Marek

wstęp wolny

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/events/423210241461784/

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak