Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'MiniLab' Print
  Wystawa
Data: wtorek, 04 września 2018 - 18:00

WWW BANNER - minilab

 

Minilab - to otwarty cykl małych form graficznych oraz ekslibrisów, który służy jako pole do eksperymentów, nauki i doskonalenia warsztatu graficznego który wykorzystuję w grafice pełno-formatowej. Ograniczenie wielkości oraz poruszanie się wyłącznie w obrębie druku na powierzchniach płaskich daje mi pole do szybkiego odnajdywania odpowiedniego stylu wykonania, tematu, wartości czy adekwatnych środków plastycznych które mogę następnie użyć w większej skali. Nie znaczy to jednak, że grafiki powstałe w ramach Minilabu są przekładane na duży format w dosłownym tego słowa znaczeniu. Chcę aby zachowały swoją autonomię i wyjątkowość, dlatego staram się czerpać z nich wyłącznie rozwiązania o charakterze uniwersalnym - uniwersalnym jako użyteczne 'narzędzie' dla grafika. Efektem jest zbiór różnorodnych tematycznie i stylistycznie grafik które pozornie mogą wydawać się wykonane przez zupełnie odrębnych twórców, a tak naprawdę stanowią elastyczny i chronologiczny agregat form z których każda może być rozpatrywana jako samowystarczalny obraz.„

Jakub Jaszewski

 

4 września 2018 (wtorek), godz. 18:00

MINILAB - Wernisaż wystawy grafik Jakuba Jaszewskiego

wstęp wolny

 

Jakub Jaszewski

 

Urodzony w 1986 w Toruniu. Studia na kierunku grafika, specjalność grafika warsztatowa – linoryt na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem w 2012, w 2016 uzyskany tytuł doktorski – obydwa pod opieką prof. Marka Basiula. Obecnie zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Grafiki UMK w Toruniu. Głównymi obszarami działań graficznych są: linoryt (zarówno mała jak i pełnowymiarowa forma) oraz grafika cyfrowa.

 

Z grafiką czuję się związany od długiego czasu, kiedy to w wieku 8 lat po raz pierwszy dane mi było chwycić do ręki linorytnicze dłuto. Biorąc pod uwagę zróżnicowane podejście do tworzenia, nieustanną ewolucje w poszukiwaniu najtrafniejszych metod kreowania formy oraz rosnące zainteresowanie konstrukcją treści mogę się określić jako twórca poszukujący. Nie tyle w dekadenckiej potrzebie jałowej konsumpcji co w alchemicznym procesie filtrowania najczystszego, graficznego destylatu. Ad astra!

 

2016 EXL TT 01 15601 Jaszewski Jakub d

 

 

Jakub Jaszewski  jest laureatem I nagrody 8. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną "Sny Gdańskiego Neptuna" organizowanego przez "Wyspę Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Fundację Wspólnota Gdańska.

 


 

 

 

 Ekspozycja wystawy do 28.09.2018

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/events/221011945255350/

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak