Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'Święto Światła - Warsztaty' Print
  Warsztaty / zajcia
Data: sobota, 20 października 2018 - 12:00

WWW BANNER - śś

 „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza na

 

„Święto Światła”

 

Warsztaty / spotkania / muzyka relaksacyjna

 

20 Października (sobota), w godz. 12:00 - 17:00
25 Października (czwartek), w godz. 17:00 - 21:00

 

20 października (sobota):

W PROGRAMIE:

 

12:00 – 14:30

Rodzinne warsztaty artystyczne - tworzenie jesiennych lampionów

 
m 400 paulinaPodczas warsztatów tworzenia lampionów, zajrzymy przez okienka ręcznie wykonanych papierowych domków. Przyjrzymy się wesołym harcom domowego ogniska, a ogrzani jego płomieniem, wspomnijmy piękne chwile spędzone wspólnie z naszymi bliskimi. Być może sięgniemy wyobraźnią do rodzinnych spacerów odbytych niegdyś pośród Gdańskich kamieniczek, do których postaramy się upodobnić nasze lampiony? Zachęcamy do twórczej inicjatywy z Pauliną Llerą Arias oraz animatorkami "Wyspy Skarbów" GAK.
Wstęp: 10 zł.

 

15:00 – 17:00

Medytacje dźwiękowe - warsztaty

 
W II połowie XX wieku amerykańska kompozytorka, akordeonistka, humanistka Pauline Oliveros stworzyła metodę Deep Listening, Głębokiego Słuchania. W myśl tej metody wykonując łagodne ruchy, korzystając z własnego głosu i wyobraźni oswajamy się z dźwiękami otoczenia, dźwiękami wytwarzanymi przez nas samych i dźwiękami, które słyszymy w wyobraźni. Kilka lat temu, zainteresowana procesem słuchania, który nie ogranicza się tylko do biernego odbierania bodźców dźwiękowych, zaczęłam poznawać tę praktykę.

 

m 400 kęsickaInspirując się bogatą w ćwiczenia metodą Deep Listening/Głębokiego Słuchania, metodą skierowaną absolutnie do wszystkich, zapraszam na warsztaty Medytacji Dźwiękowych, które nie będą ani bardzo statyczne, ani przesadnie dynamiczne, za to zaangażują aktywne i uważne słuchanie, wytwarzanie i nagrywanie dźwięków.
Będziemy szukać dźwięków już istniejących i kreować nowe. Chciałabym, żebyśmy zaczęli lepiej i głębiej słuchać siebie, siebie nawzajem i świata wokół nas. I żeby efektem tego wsłuchania się w świat zewnętrzny oraz wewnętrzny było uwolnienie własnego, twórczego głosu. Ubierzmy się wygodnie, przynieśmy swoje instrumenty, o ile mamy jakieś ulubione. Do zobaczenia i usłyszenia w październiku!

 

Prowadzenie – Małgorzata Kęsicka
Działanie realizowane w ramach projektu:
”Ucho w Wodzie – Wyspa Gra”.

 

Wstęp wolny.

Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 58 323 91 15

 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/

 

loga

 

Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak