Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'Święto Światła - Spotkania, Koncert' Print
  Warsztaty / zajcia
Data: czwartek, 25 października 2018 - 17:00

WWW BANNER - śś

 „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza na

 

„Święto Światła”

 

Warsztaty / spotkania / muzyka relaksacyjna

20 października (sobota), w godz. 12:00 - 17:00
25 października (czwartek), w godz. 17:00 - 21:00


25 października (czwartek)

 

W PROGRAMIE:

 

17:00 : „ZAPOMNIANI ŻAŁOBNICY, czyli o przeżywaniu straty przez dzieci i nastolatki”.
 

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można poszukać odpowiedzi na pytania: Czy można przygotować się na śmierć bliskiej osoby? Jak rozmawiać o odchodzeniu i stracie? Jak pomaga hospicjum? Dlaczego dzieci osierocone to zapomniani żałobnicy? Spotkanie adresujemy do osób dorosłych, które chcą „oswajać w sobie” temat śmierci, uczyć się rozmawiać o przemijaniu i towarzyszyć dzieciom i młodzieży w ich drodze przez trudne emocje.

 

m 400 ARK 2810Wykład poprowadzi Agnieszka Paczkowska

psycholog, specjalista psychologii klinicznej, trener warsztatów umiejętności psychospołecznych, certyfikowany psychoonkolog, kierownik ds. edukacji i pomocy psychologicznej w Fundacji Hospicyjnej . Od 2004 roku pracuje w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku i Fundacji Hospicyjnej. W swojej pracy korzysta z elementów terapii Gestalt, racjonalnej terapii zachowania, terapii simontonowskiej i skoncentrowanej na rozwiązaniu . Prowadzi szkolenia na temat psychologicznych aspektów opieki paliatywno-hospicyjnej dla studentów i personelu medycznego, spotkania dla osób w żałobie, dla chorych, ich rodzin i wolontariuszy. Autorka publikacji o tematyce paliatywno-hospicyjnej. Współtwórczyni pierwszego w Polsce kompleksowego programu wsparcia dzieci i młodzieży w żałobie „Tumbo Pomaga” Fundacji Hospicyjnej.
www.FundacjaHospicyjna.pl

fb.com/FundacjaHospicyjna/
Wstęp wolny.

 
18:00 : „O TEATRALIZACJI ŚMIERCI W STOICYZMIE”…opowie dr Tomasz Mazur.

 
m 400 dr Tomasz Mazur  2Filozof i współczesny praktykującym stoik. Prowadzi spotkania, warsztaty i seminaria. Przez dwanaście lat wykładał filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Od ośmiu lat naucza filozofii w 2SLO. Obecnie naucza tam filozofii po angielsku w ramach programu matury międzynarodowej (IB), pełni też funkcję koordynatora tego programu.
W roku 2010 założył Centrum Praktyki Stoickiej, cztery lata później firmę Hegemonikon. Inicjatywy te służą popularyzacji postawy stoickiej i w ogóle filozoficznego stosunku do życia. Jego działania adresowane są zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Proponuje spotkania indywidualne, pracę w kameralnych grupach oraz i duże warsztaty dla poważnego biznesu.
Współczesny stoicyzm to sztuka umiejętnego zarządzania sobą w relacjach prywatnych i zawodowych. Jej praktykowanie pozwala na połączenie efektywnego działania i wewnętrznego spokoju, harmonii, szczęścia.

Wstęp wolny.

 
20:00 : „KONCERT RELAKSACYJNY”
 

Dźwięki indyjskiego Shruti Box oraz niezwykłego Didgeridoo wzmocnione śpiewem przy użyciu technik z całego świata m.in. śpiewem alikwotowym, gardłowym, białym, inuickim. 

 

m 400 kadr Eszu 1Prowadzenie Michał Esz Szerląg,

śpiewak, multiinstrumentalista, kompozytor, nauczyciel.
Dwukrotny prelegent Międzynarodowych Seminariów Mix Singing (Współczesne Bel Canto w Gliwicach). Uczy śpiewu w kraju i za granicą, pojawił się na wielu festiwalach. Poza warsztatami śpiewu gardłowego i alikwotowego stworzył "Narodziny Głosu", w których używa holistycznej metody pracy z głosem wykorzystując wiedzę z 10 lat pracy indywidualnej i grupowej.
Występował z zespołami: Angela Gaber Trio, Matragona, Wadada, Ziryab. Stworzył projekt Chadaana, w którym łączy głównie śpiew alikwotowy z instrumentami smyczkowymi. W projekcie można usłyszeć Sebastiana Wypycha (kontrabas), czy Marzenę Polowczyk (wiolonczela). Współtworzy również trio Soul Awakening z Arletą Mańką (gongi, misy) i Bartkiem Warkoczyńskim (klarnet) oraz WuWei - duet grający muzykę medytacyjną. Nagrał dwa albumy przy użyciu wyłącznie głosu, oraz siedem albumów z muzyką relaksacyjną. Dwa najnowsze projekty nad którymi pracuje to Shamani z Michaelem Jonesem i Do Boga z Katarzyną Brodą-Firlą. Pracuje z aktorami, zawodowymi śpiewakami, oraz osobami, które zaczynają wokalną podróż i pragną doświadczyć zupełnie nowej jakości w życiu poprzez dźwięk (najpiękniejszy bo własny).

Wstęp 15 zł.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/

 

loga

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak


Przychodząc na nasze wydarzenia, wyrażasz zgodę na upublicznianie swojego wizerunku na zdjęciach w mediach społecznościowych oraz innych materiałach promocyjnych wykorzystywanych przez "Wyspę Skarbów" GAK.

  partnerzy_01logo gdansk na www2partnerzy_03          110 g7226
Dom Sztuki - GAK Dom Sztuki GAK
Dworek Artura Gak Dworek Artura Gak
Winda Gak Winda Gak
Gama GAK Gama GAK
Projektornia GAK Projektornia GAK
Plama GAK Plama GAK
scenaminilogo Scena Muzyczna
Teatr GAK Teatr GAK
Zesp� Pie�ni i Ta�ca Gda�sk GAK Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk GAK