Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'Chromoterapia' Print
  Wystawa
Data: wtorek, 04 grudnia 2018 - 18:00

WWW BANNER - Giesek

 

"Pasję do malarstwa odkryłam podczas pobytu w Ameryce Południowej w 2002 roku. Rozkoszne pejzaże i egzotyczne kształty otworzyły mnie na kolor, który stał się moją ulubioną formą wyrazu artystycznego"mówi o sobie Magdalena Giesek, malarka, ilustratorka. Tego koloru w jej pracach nie sposób przeoczyć.
 

Na prezentowanej wystawie zobaczycie Państwo osiemnaście prac z różnych okresów twórczości artystki. Większość obrazów zainspirowanych zostało kolorytem i klimatem Kolumbii. Przeważają fantazyjne pejzaże bujnej natury i postacie wycięte z powieści z gatunku realizmu magicznego.
Wystawa została zatytułowana "Chromoterapia", ponieważ takim terminem sympatycy sztuki Magdaleny Giesek określają jej obrazy. Żywe i intensywne barwy szczególnie dobrze wpływają na nastrój w długie, zimowe wieczory.
Oprócz malarstwa artystka pokaże kolekcję biżuterii, w której miniatury obrazów zostały pięknie oprawione w srebrze i szkle.

 

Magdalena Giesek – Gdańszczanka, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych UG, oraz absolwentka Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW. Pobyt w Ameryce Łacińskiej podczas studiów w dużej mierze zdefiniował jej pracę artystyczną. Od 2002 roku nie rozstaje się z pędzlem, a jej pierwszym płótnem była ściana własnego pokoju. Od tamtej pory malarstwo to jej sposób na życie. Kiedy nie maluje, Magdalena Giesek zajmuje się produkcją filmów videoart autorstwa jej męża, Javiera Bernal- Arevalo. Wspólna praca pary twórców została doceniona m.in. przez Ministerstwo Kultury Kolumbii i przestrzeń artystyczną Flora Ars Natura w Bogocie."

 

4 grudnia 2018 (wtorek), godz. 18:00

Chromoterapia - Wystawa malarstwa Magdaleny Giesek

wstęp wolny

Ekspozycja do 31 grudnia 2018

 

Podczas wernisażu wysłuchamy koncertu muzyki latynoskiej w wykonaniu Andres Nieva.

 

Andres Nieva - pochodzi w Kolumbii, gdzie wraz z braćmi Jairo i Carlosem i kuzynem z Brazylii Joao w latach 90 tworzyli zespół pod nazwą Cafe y Son. Zespół występował w wielu miastach w Kolumbii, głównie podczas karnawału, a także w innych krajach: Ekwadorze, Brazylii i Meksyku. Dziadek Andresa był Argentyńczykiem znanym w swoim kraju piosenkarzem tancerzem tanga, to po nim Andres odziedziczył pasję do muzyki.
Mieszka w Polsce od 12 lat, przyjechał do Trójmiasta , aby kontynuować działalność zespołu, Andres poznał w Trójmieście Willy'ego , z którymi postanowił stworzyć nowy zespół, o tej samej nazwie. 3 lata temu dołączył do zespołu Rodriguez. Cafe y Son jest znanym w całym Trójmieście zespołem grającym muzykę latynoską, wystepował w wielu trójmiejskich klubach, a także w Filharmonii. Ponadto gra koncerty w całej Polsce, prowadzi audycje w placówkach oświatowych i kulturowych.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/events/358297838274726/

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak