Grupa pozytywnie nastawionych do życia emerytów serdecznie zaprasza do wspólnego spędzania czasu.

Wycieczki, spacery, działania twórcze.

 

Zapraszamy serdecznie do wspólnego spędzania czasu wolnego - kreatywnego relaksu:
szlaki piesze, rowerowe i Nordic Walking na Wyspie Sobieszewskiej.

 

Opis działań SENIORZY NA WYSPIE:  
WYCIECZKI / SPACERY / TWÓRCZE DZIAŁANIA

 
Spotkania: I i III czwartek miesiąca od godz. 17:00 do 19:00
Przewodnicząca Koła - Balbina  Kontakt: 500 269 360

 

Koło Emerytów i Rencistów "Bursztynek" działające przy "Wyspie Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury na Wyspie Sobieszewskiej.  Koło nr 6 „Bursztynek” istnieje od maja 2006 r.  Obecnie skupia wokół siebie czterdziestu członków z Wyspy Sobieszewskiej oraz Wiślinki. Działalność Koła dotyczy następujących obszarów:  Kultury / Rozrywki / Tradycji / Turystyki i rekreacji / Przestrzeni społecznej Wyspy / Prac społecznych / Edukacji prozdrowotnej i pielęgnacji urody.  W miarę naszych możliwości staramy się rozwijać naszą działalność oraz zwiększać atrakcyjność naszych działań.

 
final wosp-006 pDotychczasowe zorganizowane przedsięwzięcia to m.in.:
- Kilkukrotnie gościliśmy zespół wokalno-muzyczny „Jesienne Róże” działającego przy Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielska Polskiego (repertuar „Lata 20. lata 30.”, piosenki o Wyspie, etc.)
 - Odbyły się spotkania prezentacji multimedialnej zdjęć ilustrujących Wyspę Sobieszewską w okresie międzywojennym.
- Zorganizowaliśmy dwie wycieczki do Lwowa i Chorwacji, a w czerwcu do Wrocławia
i okolic z wyjazdem do Pragi.
- Braliśmy aktywny udział w organizowanych przez Dom Kultury - Wyspa Skarbów GAK - Festynie „Dni Sąsiada”, w sprzątaniu Wyspy Sobieszewskiej
- braliśmy udział w warsztatach:  „Udzielania pierwszej pomocy w chorobach serca i udaru mózgu”;  „Tworzenia ozdób  świątecznych – pisanki, bombki” (organizator i prow. animatorzy „Wyspy Skarbów” GAK, WiMBP w Gdańsku).
- dwukrotny udział w Koncercie Finałowym Przeglądu Pamięci (organizator „Stacja Orunia” GAK): „Zatrzymane w słowach” (2015) oraz „Pierwsza miłość” (2016).

 

AKTUALNIE ORGANIZUJEMY:  003 warsztaty bombkowe
- Wyjazdy do kina, opery, filharmonii, uczestniczymy w wystawach i wernisażach organizowanych przez Dom Kultury "WYSPA SKARBÓW" GAK
- „Wieczorki Taneczne” z różnych okazji i bez okazji
- Spotkania, Warsztaty z obrębu interesujących nas dziedzin, t.j.: Edukacja prozdrowotna, prawnicza (np. „Prawo cywilne i spadkowe”), Pogadanki o etyce.  
- Tradycyjne, coroczne spotkania z okazji celebracji Świąt, imprez okolicznościowych, integracyjnych spotkań imieninowych naszych członków.
- W obszarze przestrzeni społecznej angażujemy się w rozwiązywanie problemów dzielnicy. Odbywają się regularne spotkania z przedstawicielami władz (Urząd Miasta, radni), podczas których analizujemy plan inwestycyjny Wyspy Sobieszewskiej

emer2i wskazujemy na bieżące problemy oraz ich funkcjonalne rozwiązania (most, drogi, parkingi, chodniki, bezpieczeństwo obywateli, sprawa Grobli w Górkach Wschodnich: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Koniec-spacerow-po-kamiennej-grobli-w-Ptasim-Raju-n84752.html)
- Chętnie angażujemy się w różnego rodzaju Akcje Społeczne. Bierzemy udział w Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z których dochód przeznaczany jest na szlachetny cel. Organizujemy wówczas kawiarenkę z domowymi wypiekami oraz kiermasz, który cieszy się powodzeniem.
- Uczestniczymy w zajęciach komputerowych dla dorosłych,

emer3

wprowadzającym seniorów w świat technologii cyfrowych (organizator „Wyspa Skarbów” GAK) http://wyspaskarbow.gak.gda.pl/zajcia/90
- Dbamy o obszar działalności turystycznej. Załogę naszego Koła zasila przewodnik po ziemi gdańskiej – Krzysztof Szumański - organizator wycieczek pieszych, wyjazdowych, do zabytkowych i historycznych miejsc Gdańska.

 

 

Internauci o działalności koła „Bursztynek”
 „Niezmiernie chwalebna to sytuacja, że na Wyspie Sobieszewskiej ceni się tych nieco starszych mieszkańców, którzy swoją aktywność zawodową zakończyli i.. nadal działają. Od pięciu lat jestem członkiem sekcji emerytów i rencistów w Pruszczu Gdańskim. Staramy się aktywizować siebie nawzajem. Nie zdarzyło się jednak, aby znaleźli się tu sponsorzy naszych działań. Wypada tylko zazdrościć emerytom z Wyspy, tym bardziej że sam pracę zawodową rozpoczynałem na Wyspie. Tak trzymać Koleżanki i Koledzy!” - EP

 
"Gratulacje!
Cieszę się, że na mojej Wyspie coś się dzieje! mam nadzieję, że do koła Emerytów i Rencistów "Bursztynek" wstąpią wkrótce zasłużeni emeryci czyli moi Rodzice! Życzę wszystkim kolejnych jubileuszy." - A.

 

emeryci skadak