Warsztaty kaligrafii

„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza na


 WARSZTATY KALIGRAFII

9 czerwca (sobota) 2018, godz.12.00 - 15.00, wstęp:60 zł


 


Zapraszamy wszystkich spragnionych nowych wzywań! Nie musisz być artystą ani mieć do czynienia ze sztuką na co dzień żeby w nich uczestniczyć. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to twój zapał, inspirację oraz pozytywną energię potrzebną do twórczego działania.


 


Podczas sobotnich zajęć, poznamy czcionkę zwaną uncjałą.


Po ćwiczeniach wstępnych mających na celu oswojenie ze stalówką i atramentem przejdziemy do poznania sposobu pisania liter w powyższej czcionce pochodzącej z około III wieku. Po nauczeniu się wszystkich liter spróbujemy napisać uncjałą konkretne teksty, ulubione cytaty, fragment książki, piosenki. W tym celu prosimy o przygotowanie własnych przykładów.

 
 DSC7374m 


Warsztaty kaligraficzne to propozycja dla wszystkich pragnących poznać zagadnienia sztuki literniczej. Spotkania takie pozwalają na zdobycie nowego doświadczenia, ćwiczenie ręki i swojego własnego pisma, które często jest zaniedbane w dobie powszechności pisania na klawiaturze. Artystyczne liternictwo można także wykorzystać w życiu codziennym kiedy zależy nam na estetycznym napisaniu danego tekstu. Jeśli ktoś myśli w przyszłości o pracy graficznej to takie warsztaty również mogą pomóc przy projektowaniu czcionek.

 IMG 20171009 215644 422 


Warsztaty poprowadzi Izabela Boguszewska

- historyk sztuki, zajmuje się kaligrafią oraz ikonopisarstwem. Od kilku lat prowadzi zajęcia z historii sztuki warsztaty kaligraficzne. Szczególnie interesuje się czcionkami historycznymi poczynając od średniowiecza. Swoją pasją próbuje zarażać innych. W wolnych chwilach lubi fotografować dzieła sztuki, szczególnie rzeźbę i architekturę dawną. Prowadzi stronę Manufaktura Pisania na Facebooku.Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Jeśli nigdy nie zgłębiałeś magii liternictwa na pewno miło spędzisz czas w twórczej i kreatywnej atmosferze. Wszystkie materiały zapewnia prowadząca.


 


 Udział w zajęciach gwarantuje wykonanie kolejności następujących kroków:


  • zgłoszenie udziału drogą e-mailową wyspaskarbow@gak.gda.pl z zapytaniem o miejsce na liście uczestników (ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ) lub telefoniczną 58 323 91 15 w godzinach pracy biura.
  • dokonanie wpłaty na konto Banku Spółdzielczego w Sztumie:
    50 8309 0000 0085 6294 2000 0010 (adresat: Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworcowa 9, 80 - 026 Gdańsk) w tytule wpisując: Imię i nazwisko uczestnika warsztatów, nazwę zajęć oraz placówki n.p. „Anna Kowalska, warsztaty kaligrafii, Wyspa Skarbów GAK”.

UWAGA: w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest ZGODA na udział od rodziców lub opiekunów prawnych.


 


 Ilość miejsc ograniczona!


Z A P R A S Z A M Y


Wstęp Wstęp płatny
Kategoria Warsztaty