Czterej

„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spektakl improwizowany grupyCZTEREJ17 sierpnia /sobota / 2019
OSP Świbno ul. Mieczysława Boguckiego 96

Czterej to teatr improwizacji z Trójmiasta z bogatym doświadczeniem scenicznym i warsztatowym. W swoich opowieściach skupiają się na relacjach międzyludzkich i tym, do czego prowadzą. Nie szukają na siłę sensacji czy humoru, nie epatują bezsensownie grozą. Pozwalają swoim bohaterom na powolne zgłębianie własnych emocji oraz poddawanie się wiszącemu nad nimi przeznaczeniu. W tworzonych światach niejednokrotnie mieszają rzeczywistość z fantastyką, dzięki czemu opowieści o zwykłych ludziach zamieniają się w przygody niezwykłych bohaterów. Efekt ostateczny zazwyczaj ma cechy komediodramatu, ponieważ takie właśnie jest życie.
Czym jest improwizacja teatralna? To zyskująca coraz większą popularność forma sztuki, w której twórcy prezentują historię w oparciu o sugestie widowni i własne pomysły, tworząc ją na bieżąca podczas spektaklu. Nie ma tu przygotowanego wcześniej scenariusza czy dialogów, nie ma rekwizytów, a każda z prezentowanych opowieści już nigdy więcej nie pojawi się na scenie.Skład: Bartosz Cicharski, Sławomir Klimaszewski, Jakub Mielko, Marcin Józef GolińskiProjekt sfinansowano ze środków Rady Dzielnicy Wyspa SobieszewskaWstęp wolny.
ZAPRASZAMYWstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Teatr/Taniec