Gra literacka - Jedna Wyspa wiele wspomnień

Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Izba Pamięci Wincentego Pola zapraszają na


Jedna Wyspa - Wiele Wspomnień

Gra literacka / 26.09.2020 /sobota/ g. 11.00-16.00


W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 zapraszamy na 2 cześć gry literackiej Jedna Wyspa - Wiele Wspomnień. Z pozoru zwykłe miejsca na Wyspie Sobieszewskiej odkryją przed Wami swoje tajemnice ukryte dotąd we wspomnieniach dawnych i aktualnych mieszkańców.


Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 odbywająca się pod hasłem „Moja droga”, zainspirowała nas do podążenia śladami, nieznanych dotąd losów mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej. Dowiecie się jak wyglądało życie w Bohnsack, zanim stało się znaną osadą letniskową, poznacie historie związane z przeprawą promową, pierwszymi ośrodkami wypoczynkowymi.


Waszym przewodnikiem po tej wyprawie będzie NAJNOWSZA książka Waldemara Nocnego - Wyspa wspomnień, przedstawiająca trzydzieści osobistych wspomnień mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej ukazujących przekrój ludzkich doświadczeń. Zbiór powstał z myślą o zachowaniu i utrwaleniu czasu zmian kulturowych i materialnych u ujścia Wisły. Wspomnienia te odsłaniają historię Wyspy Sobieszewskiej, dzisiaj terenu Gdańska, jej dramatyczne początki aż po współczesność, gdzie ekologia, rekreacja i dbałość o standard życia mieszkańców okazały się dla nich wiodącym elementem życia na tle rodzącej się turystyki.


Gra literacka – Jak wziąć udział


• Start: 26.09. /sobota/ w godz. 11.00-16.00 przed domem kultury GAK Wyspa Skarbów


• W grze mogą wziąć udział osoby indywidualne jak i drużyny


• Na miejscu zostaną rozdane mapki wraz z pytaniami, na które będzie trzeba odpowiedzieć w trakcie spaceru


• Dla pierwszych osób biorących udział w grze przewidziano niespodzianki, w tym książkę z autografem!


UWAGA: obowiązuje limit miejsc 30 osób! ZAPISY do 25 września 2020, tel. 58 323-91-15 od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00 lub wyspaskarbow@gak.gda.pl i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).


UWAGA: W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo naszych pracowników w dobie pandemii COVID-19, udział w grze będzie możliwy po wcześniejszym zapoznaniu się z Regulaminem.


Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"
Dom Kultury / Galeria / Muzeum

ul. Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Familijne