Kwietnie w grudniu

Wystawa online malarstwa Jadwigi Sankowskiej- Raftopulos


Kwietnie w grudniu


6 grudnia 2020 godz.12:00


Zobacz wystawę / film


Miłośnikom sztuki, wielbicielom teatru i publiczności galerii Wyspy Skarbów GAK – Jadwigi Sankowskiej – Raftopulos nie trzeba przedstawiać. Ta oryginalna artystka, malarka i aktorka gościła u nas ze swoją poprzednią ekspozycją Widoki po. Pokazała nam wtedy piękno drobnych, letnich wspomnień. Rok i miesiąc później wraca do nas z nową wystawąo przewrotnym tytule - Kwietnie w grudniu.


Dzieła artystki, stworzone techniką akrylową, zostaną zaprezentowane w formie filmu. Artystka opowie w pogodny sposób o przemijaniu, ukazanym na przykładzie życia różnych kwiatów. „Kiedy rodzi się nowe życie, zaczyna z czasem rozkwitać. Potem gaśnie, odchodzi, żeby dać szansę innym, ustępując miejsca młodości” mówi o swojej wizji autorka.


Jadwiga Sankowska- Raftopulos  - zajmuje się tkaniną artystyczną i malarstwem. Jest również aktorką Miejskiego Teatru „Miniatura” w Gdańsku. W latach 1997-2010 prowadziła warsztaty teatralne i plastyczne (tkanina)  w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Tczewie. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych.


Twórczość Jagi Sankowskiej to również  autorskie przedstawienia (z udziałem uczestników terapii zajęciowej w Tczewie. Zostały one zostały nagrodzone między innymi na przeglądzie „Albertiana” 2009 r. (2. miejsce dla przedstawienia „Przystanek Łąka” ) oraz na międzynarodowym przeglądzie „Teatry Wspaniałe” w Tczewie w 2010 r. (nagroda jury dla przedstawienia „Życie Jest Piękne”).


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Sztuki Wizualne