Lato nad morzem

Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
oraz Izba Pamięci Wincentego Pola
zapraszają na wystawę czasową


„LATO  NAD MORZEM”
1.07.-31.08.2019


„Lato nad morzem” to wakacyjna wystawa czasowa poświęcona letniemu wypoczynkowi nad polskim morzem. Sobieszewo, Jantar, Stegna czy Krynica Morska? A może wręcz przeciwnie: dyplomatyczna Jurata, cesarskie Świnoujście, rybacka i literacka Gdynia czy Monte Carlo północy – Sopot? Takie dylematy przeżywała większość z turystów pragnących odpocząć na Morzem Bałtyckim zarówno w 20. leciu międzywojennym jak i w latach 60.tych, 70.tych czy 80.tych XX w. Co miało decydujący wpływ na ich decyzję? Lokalizacja, baza noclegowa czy możliwość dobrego dojazdu? Czy wręcz przeciwnie: szyk, znamienite towarzystwo, blichtr…?


Na przedwojennych polskich plażach można było spotkać koronowane głowy i cesarzy, prezydenta w szlafroku, zapatrzonego w horyzont Wojciecha Kossaka, premierów, ministrów, aktorów i pisarzy.


Prezentowana wystawa, to powrót do przeszłości, kiedy wyjeżdżając na wakacje nad morze wertowaliśmy foldery reklamowe zachwalające uroki danej miejscowości jak i wysyłaliśmy kupione wcześniej widokówki, na których mimo ograniczonej powierzchni staraliśmy się przekazać jak najwięcej wrażeń.


 


Ekspozycja wystawy: 01.07 - 31.08.2019


pon.-pt. godz. 10:00 - 20:00


Wstęp wolny


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Wystawa