Pierwsze zanurzenie

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na wernisaż wystawy
Agaty Typiak - Maciągowskiej


Pierwsze zanurzenie
- Malarskie wrażenia z podróży do Korei Południowej
3 września /wtorek/ 2019 godz. 18:00


 


Pierwsze zanurzenie” to osobiste, malarskie zapiski artystki z podróży do Korei Południowej. To powtórna wyprawa, tym razem w głąb, poprzez kolor, światło i cień, wyprawa we wspomnienia i wrażenia, wyprawa w inny świat. Malowanie pozwoliło autorce prac przeżyć Koreę na nowo, w inny sposób, z dystansu, kontemplacyjnie. Pogłębić pierwsze przeżycia, odnaleźć coś nowego, coś czego na miejscu nie była w stanie dostrzec. To subiektywne i osobiste spojrzenie na Koreę. To próba zatrzymania czasu, wyraz niezgody na nieodłączną ludzkiemu życiu skończoność, to marzenie, by choć w taki, malarski sposób tamta podróż mogła trwać dalej.


Agata Typiak – Maciągowska - urodziła się w 1977 r. w Gdańsku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy - specjalizacja grafika (1997 r.)  oraz Uniwersytetu Gdańskiego - kierunek Filozofia (2006 r.).  Mieszka i pracuje w rodzinnym mieście.
Interesuje ją człowiek jako osoba tu i teraz, ale też jako ciąg zdobytych doświadczeń – osobista historia. Swoją fascynację rozwijała przez lata nie tylko na polu artystycznym, ale również filozoficznym i psychologicznym. Przebyte studia i liczne warsztaty umożliwiły jej obranie unikatowego punktu widzenia na nas, ludzi, nasze wytwory, całą cywilizację. W procesie twórczym może dzięki temu postępować w głąb, usuwać maski, które zakładamy na co dzień, by w końcu dotrzeć do tego, co prawdziwe i trwałe w osobowości.
Tworzy w technice suchego pastelu, która urzekła ją świetlistością, czystością barw, delikatnością a jednocześnie siłą wyrazu. Różnorodnością efektów, bogactwem możliwości. „Bogactwem, którego się wcześniej nie spodziewałam, w końcu to tylko grubaśne pałeczki zlepionego pigmentu. Okazało się jednak, że niejedno potrafią”.


Strona internetowa Artystki:
www.typiak.art


Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/921254054880223/


 


GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM
ul. Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Wystawa