Połamane portrety

„Cykl portretów muzyków amerykańkiej sceny bluesowej i jazzowej.
Jest to mój subiektywny wybór nazwisk ważnych dla mnie, postaci towarzyszących mi w dzieciństwie za pośrednictwem radia.
Pamiętam obrazy, które tworzyły się w świadomości napędzanej dźwiękami płynącymi z odbiornika jako czarno-białe i niepozbawione skaz. Niejednokrotnie połamane lecz harmonijne, przynoszące spokój pomimo wszystkich zakłóceń i niedoskonałości. Niedoskonałości te, przerwy w sygnale, trzaski czy szumy były bardziej patyną spalającą owe obrazy niż przeszkodą czy dystorsją.
Takie w założeniu mają być moje obrazy, proste, jasne w odbiorze choć nie pozbawione, załamań, błędów, szumów, braków sygnału.
To blues jaki ja pamiętam, klimat, temperatura, kształt, który odcisnął się głęboko we mnie, dawno temu…”


Krzysztof Wyszomirski


Krzysztof Wyszomirski urodzony w Gdyni. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z fotografii reklamowej obronił w 2003 roku. Projektant, fotograf, grafik. Zawodowo zajmuje się grafiką użytkową, fotografią,  projektowaniem ubioru, nigdy jednak nie zrezygnował z rysunku. To on właśnie był na początku jego przygody ze sztuką  i  poprzez wszystkie te lata towarzyszy mu do dziś. To  rysunek/szkic jest początkiem każdego projektu czy kadru. Krzysztof to postać małomówna, introwertyczna – mówi, że gdyby potrafił komunikować się ze światem za pomocą słów nie musiałby tego robić używając obrazów.
www.krzysztofwyszomirski.com
www.instagram.com/krzysztof_wyszomirski/

Wystawa do 31 maja 2019.


Dołącz do wydarzenia na FB:


https://www.facebook.com/events/328440214415507/


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Wystawa