Zaklęte w czasie

Wędrówka fotograficzna po opuszczonych miejscach śladami Tomasza Cichego.


Przemierzając naszą ojczyznę i inne kraje Europy zaglądam do miejsc, które z różnych powodów zeszły na drugi plan. Charakterystyka tych obiektów jest bardzo szeroka, są to zarówno dworki, pałace, jak i dawne szpitale czy też fabryki. Budynki, o których mowa, zostały w dużej mierze zapomniane przez ludzi, a upływający czas jest dla nich nie lada wyzwaniem, ponieważ giną w oczach.


Często nie znajdziemy tych miejsc w standardowych przewodnikach, a mimo to są one piękne i owiane tajemnicą, która kusi, by poznać je bliżej. Za pomocą obrazów staram się zabierać ludzi w podróż po nieznanym dla wielu świecie, który nosi znamiona czasu, a jednocześnie przepełniony jest historią, którą czuć w powietrzu.


Każde zdjęcie stanowi dla mnie ważną sentymentalnie migawkę, a także piękne wspomnienie z realizowanych wypraw. Fotografie te są również formą dokumentacji obiektów, których stan stale się pogarsza. Dokładam wszelkich starań by dzięki mojej pasji ocalić te miejsca od zapomnienia.


Fotografią zająłem się w 2013 roku. Przez ten czas pokonałem tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc opuszczonych, które sprawiają, że moje serce zaczyna bić mocniej. Wierzę, że tam gdzieś za rogiem czeka na mnie wiele inspirujących miejsc, które zamierzam odkryć, a w kadrze zawrzeć ich magię.


Ekspozycja ON-LINE na Facebooku i Instagramie GAK Wyspy Skarbów:


https://www.facebook.com/wyspa.gak/


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Wystawa